• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
Tur Planları


Ayasofya Turu

Ayasofya Turu

- Eudoksiya Anıtı- Theodosios Ayasofya’sı Kalıntıları- Ayasofya Medresesi- Birinci Narteks ve Zamanda yolculuk- İkinci Narteks ve giriş ikonası- 3.Murat Künkleri- Ayasofya devşirme malzemeleri- 1.Mahmut Kütüphanesi- Ana Mekan ve Taç giyme merasim alanı- Kerubim Melekleri ve Ana kubbe- Osmanlı eklemeleri; mihrap, minber, müezzin mahfeli, vaaz kürsüsü, trabzanlı mekanlar, hünkar mahfeli, levhalar vb.- Terleyen Direk- Üst galeri rampaları- Kraliçe dua alanı-..

Boğaz Turu

Boğaz Turu

Avrupa Yakası- Eminönü- Karaköy- Fındıklı- Kabataş- Dolmabahçe- Beşiktaş- Ortaköy- Kuruçeşme- Defterdar- Bebek- Aşiyan- Rumeli Hisarı- Baltalimanı- Emirgân- İstinye- Tarabya- SarıyerAnadolu Yakası- Beykoz- Paşabahçe- Çubuklu- Kanlıca- Anadolu Hisarı- Küçüksu- Vaniköy- Çengelköy- Beylerbeyi- Kuzguncuk- Üsküdar- Kız Kulesi..

Bursa Turu

Bursa Turu

Emirsultan KülliyesiYeşil Külliyesi (Yeşil Cami, Yeşil Medrese, Yeşil Türbe ve Çelebi Mehmet’in Kabri, İmaret)Ulucami Hanlar Bölgesi (Emirhan, Kozahan vb.)Orhan CamiÜftade Hz. TürbesiOkçubabaTophaneHamidiye Saat KulesiOsman ve Orhan Gazi TürbeleriŞehadet Cami Muradiye Külliyesi (2.Murat, Fatih’in annesi Hüma Hatun, Şehzade Ahmet, Bülbül Hatun, Cem Sultan, Şehzade Mustaf..

Eyüp

Eyüp

- Bulak Mustafa Paşa Türbesi- Dukakinzade Mehmet Bey Haziresi- Ebussuud Hz. Türbesi ve Sıbyan Mektebi- Sokullu Mehmet Paşa Türbe, Dar?ül Kurra ve Medresesi- Tarihi Oyuncakcılar Çarşısı- Mirimiran Mehmet Ağa Türbesi- Tarihi Eyüp Mezarlığı ve Mezartaşları- Şekerpare Kadın Türbesi- Sultan Mehmet Reşad Türbesi ve Reşadiye Numune Mektebi- Hasan Hüsnü Paşa Türbe, Misafirhanesi ve Kütüphanesi- Hüsrev Paşa Türbe, Okul ve Kütüphanesi- Adile Sultan Türbesi- Müzisye..

Süleymaniye Turu

Süleymaniye Turu

Süleymaniye Cami ve İncelikleriDeve Kuşu Yumurtalarıİs Odasıİki Yarım Kubbeli PlanKarahisari ve Hasan Çelebi HatlarıFossati RestorasyonuGranit SütunlarAvlu ve İncelikleriEvvel, Sani, Salis ve Rabi MedreseleriTıp Medresesi ve ŞifahaneMutfak ve Darüzziyafe (İmaret)Kervansaray ve Ahırlarİstanbul Müftülüğü (Ağa ve Fetva Kapısı)Mimar Sinan Türbe ve SebiliSüleymaniye Dar’ül Hadisize Dar’ül KurrasıSüleymaniye Haziresi ve Kanuni Sultan Süleyman?ın TürbesiHürrem S..

Sultan Ahmet Meydanı

Sultan Ahmet Meydanı

- Roma Hipodrom Meydanı- Dikilitaş- Yılanlıtaş- Örmetaş- Alman Çeşmesi- Sultan Ahmet Cami- Sultan Ahmet Türbesi (1.Ahmet, Genç Osman, 4.Murat, Kösem Sultan)- Million Taşı- Beşir Ağa Çeşmesi ve Su Terazisi- Divan Yolu (Mese)- Cevri Kalfa Sıbyan Mektebi- Spendon ve Osmanlı Mektepleri- İbrahim Paşa Sarayı- Haseki Hürrem Sultan Hamamları- Ayasofya (dıştan)..

Suriye

Suriye

1. Gün (Şam)Emeviye Cami- Sula Camii KebiriHz.Yahya?nın KabriHızır ve Hud (a.s) MakamlarıZeynelabidin Hz. Makamıİmam Gazali Hz. OdasıBediüzzaman’ın Hutbeyi Şamiye’yi Okuduğu MinberAk MinareHz. Hüseyin Makamı – Dıhyet’ül Kelbi Hz. TürbesiEski Şam sokakları ve İkinci Muaviye Hz.Selahaddin Eyyübi TürbesiNureddin Zengi Cami, Medrese ve TürbesiHava ŞehitlerimizJübiter Tapınağı KalıntılarıHamidiye ÇarşısıMevlana Halidi Bağdadi Hz. TürbesiMerce Meydanı ve Telgra..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 8 (2 Sayfa)