• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
Kitapları
Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler

Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler

OSMANLI’NIN KALBİNİ BEKLEYENLER Tarihi günümüze taşıyan üslubuyla herkese sevdiren Talha Uğurluel, Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler kitabıyla Osmanlı’yı Osmanlı yapan kişileri, asırları aşan hayat hikâyeleriyle anlatıyor.Bu kitapta kimler mi anlatılıyor? İstanbul’un asırlardır atan kalbi Ebu Eyyub el-Ensarî’den Semerkand’dan gelen dâhi Ali Kuşçu’ya, III. Ahmed’in musahibi İstanbul’a birçok hayır eseri kazandıran Beşi..

Osmanlı'nın Şifreleri

Osmanlı'nın Şifreleri

Öteki Gündem programıyla reytingleri alt üst eden Cansu Canan Özgen Osmanlı tarihi hakkında en çok merak edilen soruları soruyor, yediden yetmişe herkese ulaşan ve tarihi günümüze taşıyan üslubuyla göz dolduran Talha Uğurluel, bu sorulara konuyla alakalı hiçbir yerde bulunmayan görseller eşliğinde cevap veriyor.* Osmanlı’nın kuruluş döneminde düşünceleriyle hem halkı hem de yönetimdeki kişileri derinden etkileye..

Arzın Kapısı Kudüs

Arzın Kapısı Kudüs

Kitapları, televizyon programları ve gezileriyle binlerce insanı keyifli bir tarih yolculuğuna çıkaran Talha Uğurluel anlatıyor.Arzın Kapısı Kudüs ilk defa kullanılan fotoğraflar ve şehir haritasıyla sizi şehrin damarlarında gezdiriyor, tam bir görsel şölen sunuyor.Kudüs… Dünyada hiçbir şehir dinler tarihi açısından Kudüs’le yarışamaz. Üç semavi dinin de bu beldeyi aziz tuttuğunu, onun için m..

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi

Tarihe ibret gözüyle bakmak ve alınması gereken dersi hakkıyla almak elbette çok önemlidir. Geçmişimizi ayakta tutan manevi dinamikleri anlamak, onları güçlü yapan unsurları göz önünde bulundurmak bugünkü başarımızın yegâne sebebidir. 7’den 70’e herkese tarihi sevdiren Talha Uğurluel şimdi de Osmanlı’nın I. Dünya Savaşı’nda ölüm kalım mücadelesi verdiği toprakları: Çanakkale’yi tüm tarih severlere anlatıyor.* Dü..

Kanuni Dünyaya Hükmeden Sultan

Kanuni Dünyaya Hükmeden Sultan

KanuniSultan Süleyman, sınırları üç kıtaya yayılmış Osmanlı İmparatorluğu’nusadrazamı, Sokullu Mehmet Paşa; kapudan-ı deryası, Barbaros; mimarı, MimarSinan; şeyhülislamı, Ebussuud Efendi; şairi, Bâki olan muhteşem kadrosuyla,yıllarca adaletle yönetti. Kimdi bu cihan sultanı? Nerede, nasıl ve kimlertarafından yetiştirilmişti? Bu yetişme sürecinde nerelerde kalmış ve hangivazifeleri yerine getirmişti? Buralarda hayatın..

Kanuni'nin Akıl Oyunları Dünyaya Hükmeden Sultan-2

Kanuni'nin Akıl Oyunları Dünyaya Hükmeden Sultan-2

 Osmanlı tarihini herkese sevdiren Talha Uğurluel, Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu’nun en debdebeli dönemini anlatmaya, Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni’nin ardından, Kanuni’nin Akıl Oyunları kitabıyla devam ediyor. Yine can alıcı konular, yine bilinmeyen birçok ayrıntı, yine yazarın çektiği yüzlerce fotoğraf ve muhteşem bir görsel sunum… Uğurluel, bu çalışmasında Kanuni Sultan..

Mekânlar ve Olaylarıyla  Hz. Muhammed'in Hayatı Mekke-Medine

Mekânlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı Mekke-Medine

Tarihi herkese sevdiren adam Talha Uğurluel, şimdi Peygamber Efendimiz’in(sas) hayatını, İslam Tarihi içinde cereyan etmiş nice önemli hadiseyi, Mukaddes Topraklardaki mekânlar eşliğinde, yüzlerce görsel üzerinden anlatıyor. Uğurluel, Peygamber Efendimiz’in(sas) doğduğu, büyüdüğü, peygamberlikle görevlendirildiği, hicret etmek zorunda kaldığı ve vefat ettiği toprakları Mekke ve Medine olarak iki bölüm halin..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 10 (2 Sayfa)