• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
Yurt İçi


Antalya’da İlginç Bir Kasaba: Serik

Antalya’da İlginç Bir Kasaba: Serik

İstanbul’da havalar iyice soğumaya başladı. Artık aralık ayına şunun şurasından bir hafta kadar bir şey kaldı. Sıcak bir yerlere gitmenin aslında tam zamanı derken ve aklımdan Ortadoğu gibi bir sıcak coğrafya geçerken Antalya taraflarından bir davetiye geliyor. 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile Tarihte Eğitim'in anlatılacağı bir program isteniyor. Kabul ediyor ve 22 Kasım günü akşama doğru Antalya uçağı ile yola çıkıyorum. Antalya havaalanından bizi ..

Ayağınızı Bastığınız Yere Dikkat Edin Çünkü Harput’tasınız

Ayağınızı Bastığınız Yere Dikkat Edin Çünkü Harput’tasınız

Yolum Malatya’ya bir kez daha uğruyor. Bu, buram buram tarih kokan şehre gelmek benim için büyük bir mutluluk. Tabi bu sözlerimi duyan bir Malatyalı – yahu tarih bizim şehrin neresinde diyecektir. Bizim bu sözümüzün eski Malatya ile ilgili olduğunu hemen eklemek isterim. Peki bu eski ve yeni Malatya meselesi de nereden çıktı diyenler için, bir de bu şehrin iki ayrı yerleşim halinde olma hikayesini konuşalım.Neden Eski ve Yeni Mala..

Bir Fetih Programı Çekimi

Bir Fetih Programı Çekimi

Sahabeler ve Fetih Şehitleri Yan Yana:İstanbul içinde aslında bize 552 yıl önceki fethi hatırlatan o kadar çok emare var ki, hangi birinden başlayacağımı bilemiyordum. Önceden yaptığımız plana göre Ayvansaray’a geldik. Zira burada Sur dibi Sahabeleri bulunuyordu. Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olma adına Arabistanlardan buralara kadar binbir meşakkatle gelen sahabelerinde içinde bulunduğu bu ordu uzun süre kuşatma yapmasına rağmen İstanbul’u alama..

Bir Güldüren Bir Ağlatan Van

Bir Güldüren Bir Ağlatan Van

Bu sene kış bir türlü bitmek bilmedi. Mayıs ayına geldik ama soğuklar hala kendisini hissettirmeye devam ediyor. Önümüzde uzun bir yolculuk var. Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna gideceğiz. İstanbul’dan Van’a. Dile kolay Türkiye’nin diğer ucundan araba ile tam 28 saat süren bir yol. Uçak ile tam iki saatte gidilebiliyor. İstanbul’da hava hala serinse kimbilir oralarda nasıl soğuklar vardır diye endişeleniyoruz. Tabi bunu düşünürken atladığımız bir şey v..

Büyük İskender’e Dur Diyen Şehir: Termessos

Büyük İskender’e Dur Diyen Şehir: Termessos

Serik üzerinden Korkuteli yoluna doğru gidiyoruz. Az ileride yolumuzun solunda üstü kubbemsi küçük bir yapı görüyor ve hemen arabamızı kenara çekip yanına doğru gidiyoruz. Şaban bey bizi hemen aydınlatıyor. Meğer burası bir Selçuklu sarnıcı imiş. Gerçekten de içine girdiğimizde aşağıya doğru gayet derin bir merdiven bizi karşılıyor. En alt kısım su ile dolu. Demek Sarnıç hala bir yerlerden su almaya devam ediyor. Fazla oyalanmıyor ve y..

Dikkat Susurluktasınız Heran Bir Kamyon Çıkabilir :)

Dikkat Susurluktasınız Heran Bir Kamyon Çıkabilir :)

Bu gezi yazısına şaka yollu bir başlıkla başlamak istedim. Tabi ki Susurluk’ta böyle bir şey olacak değil. Ama ne yazık ki artık Türkiye’de susurluk dediniz mi hemen aklınıza şu meş’um kaza geliyor. Aslında bu durumdan Susurluk’ta yaşayanlar da rahatsız. Böyle bir deşifre kaza ile anılmak istemiyorlar. Ama gelin görün ki İzmir İstanbul yolu tam da bu şirin beldenin içinden geçiyor. Tonlarla yük taşıyan kamyonlar hep burayı kullanıyorlar. Birde çevresinde ..

Gaziantep’in Gölgesindeki Şehir: Nizip

Gaziantep’in Gölgesindeki Şehir: Nizip

Tamda gününde gidiyorduk Nizip’e. 14 Şubat. Gerçi bize ait bir gün değildi ama gene de evdekiler bu günü dışarıda geçirmemizden huylanabilirlerdi. Ama Nizip’ten arayanları kıramazdık. Evi bir şekilde ikna ederiz düşüncesi ile Gaziantep uçağına binerek bir buçuk saatlik bir yolculuk sonrasında bu güzel doğu vilayetine ulaştık. Havaalanından bizi karşılayan arkadaşlarımız yarım saatlik bir yolculuk sonrasında bizi Nizip’e getirdiler. Buraya ilk kez gel..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 16 (3 Sayfa)