• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
Gezi Takvimi


BURSA TURU

BURSA TURU

01 ARALIK 2019 PAZARSabah 07.30’da Mecidiyeköy Meydan’da buluşma(otobüs durakları) ve hareket. Saat 08.00’de E-5 Bostancı sapağı Otobüs durağından diğer misafirlerimizi aldıktan sonra Orhan Gazi köprüsüne hareket. 50 km-45 dakika) yolculuk sırasında Aperatif kahvaltı(Sandewiç-İcecek-kek) Orhan gazi köprüsünden Bursa’ya hareket (150 km-1,5 saat ) saat 10.00 gibi Yeşil Bursa’ya varış. İlk olarak gezimize Emir Sultan Hz. türbesi ve camiini geziyoruz. Sırasıy..

FENER & BALAT & AVYANSARAY TURU

FENER & BALAT & AVYANSARAY TURU

23 KASIM 2019 CUMARTESİ10.30’da Ayvansaray Sur dibinde Hacı Hüsrev cami ve Haz.Ka’b R.A bulunduğu parkın önünde buluşma. Kulaklıkların dağıtımı ve gezimize başlama Burada bulunan Hz.Şeybetül Hudri, Hz.Hamidullah El Hudri, Hz Ahmet El Ensari ve Hz. Ka’b (R.A.) kabirleri ve Hacı Hüsrev Camini gördükten sonra Turumuza sırasıyla ziyaret edeceğimiz yerler Hz.Cabir Camisi, Rumların Dünyadaki en önemli ayazmalarından birisi kabul edilen, mucizevi Meryem Ana ikon..

TARİHİ YARIMADA MÜZELER TURU

TARİHİ YARIMADA MÜZELER TURU

14 Aralık 2019 CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK (09.30-17.00 ARASI)09.15’de Arkeoloji müzesi önünde buluşma Kulaklıkların dağıtımı giriş ile birlikte 09.30’da gezimize başlama. Arkeoloji Müzesi, Eski Şark Eserleri Müzesi ve Çinili Köşk Müzesi gezdikten sonra Gülhane parkı içinde bulunan İslam Bilim ve Teknoloji Müzesine hareket. Buradan sonra Yerebatan Sarnıcını görüp Öğle yemeği için restauratımıza geçiyoruz.Öğle yemeği sonrasında Ayasofya Camii ziyaretimizden sonra..

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)