• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
Şiirler

Şiirler

Beo-Mayna Kuşu: Vietman’dan Bir Hediye

Beo-Mayna Kuşu: Vietman’dan Bir Hediye

Yeryüzünün dört bir yanı birbirinden ilginç canlılarla süslü. Mayna Kuşu da bunlardan biri. Son yıllarda evcil hayvan dünyasında en çok konuşulan canlı, Beo olarak da bilinen bu siyah kargadır. Taklitciliği ile papağanlarla yarışan bu kuş kimilerine göre papağanlardan daha rahat ve uzun konuşma kabiliyetine sahiptir. Bu nedenle ana vatanı Uzakdoğu olan bu canlı, dünyanın dört bir yanına pazarlanmaktadır.Tanımı:Siyah renkli, güvercin büyüklüğünde, sarı, gö..

Cephede Namaz

Cephede Namaz

İngiliz’in, vakit vakit gemilerden, siperdenYine bolca gülle, bomba savurduğu bir gündü.Hızlı hızlı geçiyordum, tehlikeli bir yerdenBirden bire gözlerime büyük bir şey göründü.Böyle büyük görünen şey küçücük bir insandıFakat bana çok dokundu, ayaklarım bağlandı.Ateşlerin yaladığı bu düzlükten geçenlerGüllelerin cehennemlik yağmurundan kaçarken..Yolun biraz kenarında, tek başına bir nefer,Pervasızca bombalardan, ateşlerden, her şeyden..Kendisine, süngüsünd..

Dünya ve Ahiret Efendimizsin

Dünya ve Ahiret Efendimizsin

Bir Ulü’l-emr idin emrine girdikEzelden bey’atli hakanımızsınAz idik sayende murada erdikDünya ve ahiret sultanımızsınUnuttuk İlhan’ı Kara Oğuz’uİşledik seni göz bebeğimizeBağışla ey şefi’ kusurumuzuBin küsür senelik emeğimizeSuçumuz çoksa da sun’umuz yokturŞımardık müjde-i sahabetinleGönlümüz ganidir, gözümüz tokturDoyarız bir lokma şefaatinleNedense kimseler dinlemez eyvahO kadar saf olan dileğimiziBir ümmi isen de ya RasulallahAncak sen okursun yüreğim..

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)