Kimdir?

Talha UğurluelManisa Demirci’li olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesinin Tarih bölümünden mezun oldu.
8 yıl Özel Radyolarda tarih programları yaptı.
Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok makalesi olup, Çanakkale Savaşları, Gelibolu Gezi Rehberi, Balkanların Başkenti Edirne, Varlık ve Yokluk Savaşımız, İstanbul’un Fethi, Peygamber Efendimiz’in İzinde Mekke-Medine, Önden Gelenler ve Mevlana adlı kitapların yazarıdır. Ayrıca Çanakkale, Edirne ve Mekke Medine tarihi ile ilgili cd çalışmaları mevcuttur.
İki yıl İmaj kitap çalışmaları yapmış olup, Mukaddes Emanetler, Timur’un Tüzükatı, Barbaros Hayreddin Paşa’nın Hatıratı ve Harp Mecmuası kitapları, editörlüğünü yaptığı eserlerden birkaçıdır.
Muhtelif Turizm Acentalarında AR-Ge Yönetmenliği yapan Uğurluel, yerli gruplar ile Türkiye’nin birçok yerine Kültür Gezileri düzenlemekte, kurum ve derneklerin eğitim programları dahilinde tarih seminerleri vermekte ve özel Televizyonların tarih programlarında danışmanlık yapmaktadır.
Halen Marmara Üniversitesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Halen TRT Türk’te Tarihin İzinde Programı sunmaktadır.

5 Yorum

  1. oyle bir tarihde yasiyoruz ki tarihten cok farkli tarihimiz var.
    guven veren detayli bir okadar da yalin anlayim uslubu ile tarihe adeta isik tutan hocamiza gonulden tesekkurler.

  2. Değerli Sınıf Arkadaşım ve Hemşehrim Talha UĞURLUEL’E yaptığı araştırmalardan dolayı teşekkür eder, saygılarımı sunarım.Nail DURMAZ. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu.(Manisa Salihlili)

  3. Merhaba hocam. Bugün radyo 1 de Gülfidan hanım efendiyle yaptığınız söyleşiyi dinledim ve kendime hak verdim muhteşem yüzyıl dizisini birkaç bölüm tiksinerek izledim. Kültür Bakanlığı bu dizilerin yayınlanmasına nasıl olurda izin veriyor tarihimizle o büyük padişah la alay edilmesi küçük düşürülmesi akıl alacak is değil bunları sadece bizlere degil bütün dünyaya servis ediyorlar. Bu konuda girişimlerde bulunacağınızi umut eder saygılar sunarım.

Yorum yap