• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
  • Google Plus
KUDÜS TURU
KUDÜS TURU | 10.11.2016 -
  • KUDÜS TURU

1.GÜN:10 KASIM 2016 PERŞEMBE İSTANBUL / TELAVİV / KUDÜS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali geçiş saat 09.00-09.45 arası Ufuk Tur kontuarında buluşma. Türk Havayollarının TK 786 tarifeli uçağı ile saat 12.20’de Tel Aviv'e uçuş. 2 Saat 15 Dakikalık uçuş sonrasında 14.35’de Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport işlemeleri ve bavullarımızı alıp otobüsümüze binme Kudüs’e hareket (Tel Aviv-Kudüs arası 80 km 1 saat 15 dakika ) otobüs yolculuğu sonrası Kudüs'e geliş ilk olarak Zeytin Dağı’nda Kudüs'ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi Rabiatül Adeviyye'nin (r.a.) kabrini ziyaret sonrasında Hz. İsa’nın gökyüzüne yükseldiği yer olarak inanılan yerin görülmesi ardından Selman-ı Farisî kabrini ziyaret burada ikindi namazı sonrasında otelimize yerleşme otelde açık büfe yemek sonrasında dinlenme.


2.GÜN: 11 KASIM 2016 CUMA KUDÜS

Sabah namazı için isteyen misafirlerimiz için 04.00 otelden Mescid-i Aksaya gidiş. Sabah namazı sonrasında otel’e dönüş. 08.00-09.00 arası sabah kahvaltısından sonra 09.00’da otelden ayrılma Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı'ya geliş. Surlara bitişik Yusifiye Kabristanı’nda Sahabeden Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs'in(r.a.) kabirlerinin ziyareti. Hz.Meryem'in doğduğu evin görülmesi sonrası Çile yolunu anlatan resimlere bakıp Harem-i Şerif'e hareket. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı ardından 12.30-13.45 Arası Cuma namazı için serbest zaman (Bayanlar Kubbetüs Sahra’da – Erkekler Mescid-i Aksa’da kılıyor) 13.45’da belirtilen yerde buluşma ve öğle yemeği restoranımıza hareket. Gezimize sırasıyla Berke Han’nın Kabrinin bulunduğu Halidiye kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i hasekiye),Tunşuk hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa'nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi, Hz.Ömer Mescidi ardından Ömer Bin Hattab Meydanına hareket burada bulunan Davut burcu, Osmanlı kışlası, Tünel kapısı, Ermeni patrikhanesi ve Yafa kapını görüp geri dönüş yolunda Hz. Ömer camiinde İkindi namazı molası buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında zaman Mescid-i Aksa’ya geri dönüyor ve akşam namazını kılıyoruz. 19.40 belirtilen yerde buluşma ve otelimize hareket. 20.00 Akşam yemeği sonrasında (yatsı namazı otelde) dinlenme.


3.GÜN: 12 KASIM 2016 CUMARTESİ EL HALİL / ERİHA / LUT GÖLÜ

Sabah namazı için isteyen misafirlerimiz için 04.30 otelden Mescid-i Aksaya gidiş. Sabah namazı sonrasında otel’e dönüş. Otel’de alınan 07.30-08.30 sabah kahvaltısından sonra ardından otobüslerimize binip El Halil şehrine hareket. (Kudüs-El Halil arası 32 km 45 dakika) Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret.(dönüş yolunda da uğrayabiliriz) Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub (a.s.) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim'in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrasında Eriha'ya hareket.(El Halil-Eriha arası 60 km 1 saat 15 dakika) İsrailoğulları'nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinde ilk olarak Limona restorantında Öğle yemeğimizden sonra Ayartma dağı üzerinde bulunan Hişam sarayı ve Kurantul Manastırını görmek ve alışveriş için seyir tepesine hareket. Burada yarım sat alışveriş için serbest zaman sonrasında öğle namazı için Camii’ye hareket. Öğle namazı sonrasında dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz'e hareket .(Eriha-Lut Gölü arası 10 km 10 dakika) Lut gölünün görülmesi ardından Hz.Musa'nın (a.s.) makamına hareket .(Lut Gölü-Hz.Musa arası 15 km 15 dakika) ziyaret edilmesi ikindi namazı sonrasında otelimize hareket. .(Hz.Musa-Otel arası arası 25 km 35 dakika) 18.30-19.30 Akşam yemeği sonrasında otobüslerimize binip Mescid-i Aksa’ya hareket Akşam ve yatsı namazlarının edasının ardından otele dönüş.


4.GÜN:13 KASIM 2016 PAZAR BEYTLAHM / YAFA / TELAVİV / İSTANBUL

Sabah namazı için isteyen misafirlerimiz için 04.30 otelden Mescid-i Aksaya gidiş. Sabah namazı sonrasında otel’e dönüş. Otel’de alınan 08.30-09.30 sabah kahvaltısından sonra 10.00’da Otelden bavullarımız ile birlikte ayrılma gezimize Zion Dağındaki sinagog içerisindeki Hz. Davud (as) kabrinin ziyaret edilmesi, Hz. İsa (a.s.) ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesi ardından Beytlam’a hareket. (Kudüs-Beytlam arası 15 km 15 dakika) burada ilk olarak Hz. İsa'nın (a.s.) doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi ardından Hz. Ömer camiinde Öğle namazı sonrasında Yafa şehrine hareket (Beytlam-Yafa arası 60 km 1 saat ) ilk olarak 14.30’da Abrage Restoran’da öğle yemeği sonrasında Yafa'daki Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii(İkindi namazı burada) Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yılında yapılan Saat Kulesi'nin görülmesi ardından serbest zaman sonrasında belirtilen yerde saat 18.30’da buluşma Telaviv havaalanına hareket. (Yafa-Havaalanı arası 15 km 20 dakika ) Türk Havayollarının TK 789 tarifeli uçağı ile saat 20.40’da İstanbul’a uçuş. 2 saat 20 dakikalık uçuş sonrasında 23.05’de İstanbul’a varış.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları Uçak bileti

5*Otelde iki kişilik odalarda 3 gece konaklama

Açık büfe sabah kahvaltısı

3 adet Öğle yemeği

3 adet Otelde açık Büfe Akşam yemeği

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Programda belirtilen tüm transferler

Rehberlik hizmetleri(Talha UĞURLUEL)

İsrail Vize ücreti

Gezi Boyunca Kulaklık Sistemi

Ufuktur Gezi Çantası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Şahsi harcamalar

Otel ekstraları

Zorunlu Seyahat Sigortası(10 €)

Yurt Dışı Çıkış harcı(15 TL)

Son gün Akşam yemeği

FİYATLANDIRMA & FİYATLANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 1150 $

Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 1350 $

0-2 Yaş Bebek Ücreti : 75 $

3-6 Yaş Çocuk Ücreti : 500 $

7-11 Yaş Çocuk Ücreti : 1000 $

Son Başvuru Tarihi : 18 Ekim 2016

Kontenjan : 45 Kişi

Biletini mille almak isteyenler için uçak bileti olan 300 $ toplam fiyattan düşülür.

Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.

Tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir.

3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.

Tüm fiyatlarımızda Kdv dahildir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Ufuktur’un sorumluluğu yoktur.

Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.

Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Uzun karayolu ile yapılan turlarımızda rehberimiz ve tur operatörümüzün uyguladığı kural her gün oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ufuktur’da saklıdır.

Turun iptali durumunda Ufuktur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Ufuktur sorumlu tutulamaz.

Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Ufuktur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

Rehberlerimiz namaz kılanlar için namaz vakitlerine rivayet edip program akışını ona göre dizayn eder.

BU TUR İLE ALAKALI ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

İsrail Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.

18 Ekim 2016 Salı gününe kadar Vize için pasaport bilgilerinin içinde olduğu form doldurarak vize başvurusu yapılır. İstenilen bilgileri size gönderilen bilgi formunu doldurup mail ile gönderebilirsiniz. Evrak istenmemektedir.

Yeşil Pasaportlulara Vize gerekmemektedir.(Yeşil pasaportluların son kayıt tarihi 04 Kasım 2016 Cuma)(Yeşil pasaportluların pasaport süresi 6 ay’dan fazla olmalıdır.)

İsrail’de Kullanılan para birimi Şekel’dir.

Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Dolar getirmeniz yeterlidir.

YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Kıyafet:

1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)

2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.

4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü

İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.

Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil

Pasaport


Rezervasyon :  https://www.ufuktur.com/detay/kudus-turu-14875