• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
  • Google Plus
KUDÜS TURU
KUDÜS TURU | 01.12.2016 -
  • KUDÜS TURU
1.GÜN:01 ARALIK 2016 PERŞEMBE İST / TELAVİV / HAYFA / AKKA / KUDÜS
Sabah 05.30’da Sabiha Gökçen havaaalanında Pegasus kontuarında saat buluşma. Pegasus Havayollarının PC 781 tarifeli uçağı ile saat 07.05’de Tel Aviv'e uçuş. 2 Saat 15 Dakikalık uçuş sonrasında 09.10’da Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport işlemeleri ve bavullarımızı alıp otobüsümüze binme Hayfa şehrine hareket (Telaviv-Hayfa arası 90 km 1 saat 45 dakika) Hayfa’da ilk olarak şehrin sembolü Bahai bahçeleri ve altın kubbe’yi görüyoruz. Karmel tepesi, Karmelita manastırı ve Bahai tapınağı gördükten sonra Akka’ya hareket (Hayfa-Akka arası 25 km 30 dakika) Akka’da ilk olarak UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan, Haçlı dünyasının ve Osmanlının izlerini taşıyan Akka Kalesini ziyaret ediyoruz öğle yemeği sonrasında Cezzar Ahmet Paşa Camii ardından Akka Çarşısında serbest zaman sonrasında belirlenen yerde toplanma Kudüs’e hareket. (Akka-Kudüs arası 167 km 2 saat 15 dakika) otobüs yolculuğu sonrası Kudüs'e geliş ve otelimize yerleşme otelde açık büfe yemek sonrasında dinlenme

2.GÜN: 02 ARALIK 2016 CUMA KUDÜS
Sabah namazı için isteyen misafirlerimiz için 04.00 otelden Mescid-i Aksaya gidiş. Sabah namazı sonrasında otel’e dönüş. 08.00-09.00 arası sabah kahvaltısından sonra 09.00’da otelden ayrılma Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı'ya geliş. Surlara bitişik Yusifiye Kabristanı’nda Sahabeden Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs'in(r.a.) kabirlerinin ziyareti. Hz.Meryem'in doğduğu evin görülmesi sonrası Çile yolunu anlatan resimlere bakıp Harem-i Şerif'e hareket. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı ardından 12.30-13.45 Arası Cuma namazı için serbest zaman (Bayanlar Kubbetüs Sahra’da – Erkekler Mescid-i Aksa’da kılıyor) 13.45’da belirtilen yerde buluşma ve öğle yemeği restoranımıza hareket. Gezimize sırasıyla Berke Han’nın Kabrinin bulunduğu Halidiye kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i hasekiye),Tunşuk hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa'nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi, Hz.Ömer Mescidi ardından Ömer Bin Hattab Meydanına hareket burada bulunan Davut burcu, Osmanlı kışlası, Tünel kapısı, Ermeni patrikhanesi ve Yafa kapını görüp geri dönüş yolunda Hz. Ömer camiinde İkindi namazı molası buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında zaman Mescid-i Aksa’ya geri dönüyor ve akşam namazını kılıyoruz. 19.40 belirtilen yerde buluşma ve otelimize hareket. 20.00 Akşam yemeği sonrasında (yatsı namazı otelde) dinlenme.

3.GÜN: 03 ARALIK CUMARTESİ EL HALİL / ERİHA / LUT GÖLÜ / KUDÜS
Sabah namazı için isteyen misafirlerimiz için 04.00 otelden Mescid-i Aksaya gidiş. Sabah namazı sonrasında otel’e dönüş. 08.00-09.00 sabah kahvaltısından sonra ardından 09.00’da Otelden ayrılma Zeytin Dağına hareket Zeytin Dağı’nda Kudüs'ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi Rabiatül Adeviyye'nin (r.a.) kabirini ziyaret sonrasında Selman-ı Farisî kabrini ziyaret buradan otobüslerimize binip El Halil şehrine hareket.(Kudüs-El Halil arası 32 km 45 dakika) Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret.(dönüş yolundada uğrabiliriz) Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub (a.s.) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim'in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrasında Eriha'ya hareket.(El Halil-Eriha arası 60 km 1 saat 15 dakika) İsrailoğulları'nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinin gezilmesi ilk olarak öğle namazı sonrasında restoranımıza geçiyoruz. Açık büfe Öğle yemeğimizden sonra dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz'e hareket .(Eriha-Lut Gölü arası 10 km 10 dakika) Lut gölünün görülmesi ardından Hz.Musa'nın (a.s.) makamına hareket .(Lut Gölü-Hz.Musa arası 15 km 15 dakika) ziyaret edilmesi akşam namazı sonrasında otelimize hareket. .(Hz.Musa-Otel arası arası 25 km 35 dakika) 19.00-20.00 otelimizde akşam yemeği sonrasında dinlenme.

4.GÜN: 04 ARALIK 2016 PAZAR KUDÜS / YAFA / TEL AVİV / İSTANBUL
Sabah namazı için isteyen misafirlerimiz için 04.00 otelden Mescid-i Aksaya gidiş. Sabah namazı sonrasında otel’e dönüş. Otel’de alınan 07.30-08.15 sabah kahvaltısından sonra 08.30’da Otelden Eşyalarımız ile birlikte ayrılma Beytlaham’da Hz. İsa'nın (a.s.) doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi ardından Yafa’ya (Beytlaham-Yafa arası 60 km 1 saat 10 dakika) Yafa'daki Osmanlı eserlerinden, Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi'nin görülmesi ardından serbest zaman sonrasında 12.00’de öğle yemeği ardından Bahriye Camiinde öğle namazı sonrasında Telaviv havaalanına hareket. (Yafa-Havaalanı arası 15 km 20 dakika) Pegasus Havayollarının PC 782 tarifeli uçağı ile saat 15.50’da İstanbul’a uçuş. 2 saat 10 dakikalık uçuş sonrasında 18.05 İstanbul’a varış.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Pegasus Uçak bileti
5*Otelde iki kişilik odalarda 3 gece konaklama
Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet Öğle yemeği
3 adet Otelde açık Büfe Akşam yemeği
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Programda belirtilen tüm transferler
Rehberlik hizmetleri(Talha Uğurluel)
İsrail Vize ücreti
Gezi Boyunca Kulaklık Sistemi
Ufuktur Gezi Çantası
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Zorunlu Seyahat Sigortası(10 €)
Yurt Dışı Çıkış harcı(15 TL)
FİYATLANDIRMA & FİYATLANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 950 $
Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 1200 $
0-2 Yaş Bebek Ücreti : 75 $
3-6 Yaş Çocuk Ücreti : 450 $
7-11 Yaş Çocuk Ücreti : 850 $
Son Başvuru Tarihi : 8 Kasım 2016
Kontenjan : 40 Kişi
Biletini mille almak isteyenler için uçak bileti olan 250 $ toplam fiyattan düşülür.
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
Tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir.
3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
Tüm fiyatlarımızda Kdv dahildir.
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Ufuktur’un sorumluluğu yoktur.
Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Uzun karayolu ile yapılan turlarımızda rehberimiz ve tur operatörümüzün uyguladığı kural her gün oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ufuktur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda Ufuktur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Ufuktur sorumlu tutulamaz.
Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Ufuktur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
Rehberlerimiz namaz kılanlar için namaz vakitlerine rivayet edip program akışını ona göre dizayn eder.
BU TUR İLE ALAKALI ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
İsrail Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.
08 Kasım 2016 Salı gününe kadar Vize için pasaport bilgilerinin içinde olduğu form doldurarak vize başvurusu yapılır. İstenilen bilgileri size gönderilen bilgi formunu doldurup mail ile gönderebilirsiniz. Evrak istenmemektedir.
Yeşil Pasaportlulara Vize gerekmemektedir.(Yeşil pasaportluların son kayıt tarihi 25 Kasım 2016 Cuma)(Yeşil pasaportluların pasaport süresi 6 ay’dan fazla olmalıdır.)
İsrail’de Kullanılan para birimi Şekel’dir.
Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Dolar getirmeniz yeterlidir.
YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER
Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Kıyafet:
1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil
Pasaport