• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
  • Google Plus
İTALYA TURU
İTALYA TURU | 12.10.2016 -
  • İTALYA TURU

1.Gün:12 EKİM 2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL / VENEDİK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Ufuktur kontuarında saat 05.00’de buluşma. Türk Havayollarının TK 1867 tarifeli uçağı ile saat 06.50’de Venedik'e uçuş, 08.25’de Venedi’ye varış. Havalimanı'nda Ufuktur rehberi tarafından karşılama sonrasında şehir merkezine hareket. Tronketto İskelesi’nden binilecek tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi ardından Aperatif öğle yemeği sonrasında a su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesi ardından Otelimize hareket kısa bir dinlenme molası sonrasında Akşam yemeği için restoranımıza geçiş yemek sonrasında otelimize geri dönüş ve dinlenme.


2.Gün: 13 EKİM 2016 PERŞEMBE VENEDİK / FLORANSA / PİSA / ROMA

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra eşyalarımız ile birlikte saat 8.00’de ayrılma ardından Floransa’ya hareket.(Venedik-Floransa 250 km 2 saat 30 dakikalık yol)Floransa turumuza Michalengelo Tepesi’nden şehrin panoramik olarak izlenmesi. Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasında. Ardından öğle yemeği sonrasında Pisa’ya hareket.(Floransa-Pisa arası 95 km 1 saatlik yol) Mucizeler Meydanı’nda yer alan Pisa Kulesi, Vaftizhane ve Katedral’in dışarıdan görülmesi. Bulunduğu şehre ismini veren 53 metre yüksekliğindeki Pisa Kulesi bir çan kulesi olarak inşa edilmiş ancak temelindeki bir sorundan dolayı güneye doğru eğilmeye başlamış. 10 yıllık uzun bir tadilattan sonra tekrar ziyarete açılan kule Pisa’nın sembolü haline gelmiş Kule önünde hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra Roma’ya hareket. (Pisa-Roma arası 363 km 3 saat 45 dakika) Yolda yarım saatlik ihtiyaç molasında alacağımız aperatif akşam yemeği sonrasında Roma’ya varışımıza yorucu bir gün sonunda direk otelimizde dinlenme.


3.Gün: 14 EKİM 2016 CUMA ROMA

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra saat 09.30’da Roma turumuza başlıyoruz. Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum’un dışarıdan görülmesi. Ardından imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Venedik Meydanı, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi Öğle yemeği sonrasında Cuma namazı için camiye hareket (Kılmayacaklar için serbest zaman) belirtilen yerde buluşma sonrasında gezimize kaldığımız yerden devam sokak sanatçılarıyla ve kafeleriyle meşhur Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri ile M.Ö. 27 yılında inşa edilmiş ve pagan tapınağı iken kiliseye çevrilen Pantheon Tapınağı gördükten sonra 2 saat serbest zaman Sonrasında akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz ardından otelimize hareket ve dinlenme.


4.Gün: 15 EKİM 2016 CUMARTESİ VATİKAN / ROMA

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra yarım günlük tur için dünyanın en küçük ülkesi olan ve Katolik Kilisesi’nin merkezi kabul edilen Vatikan’a gidiş. 1929’dan itibaren bağımsız bir devlet olan ve papa tarafından yönetilen bu şehir / devlette önce Papa’nın halka hitap ettiği San Pietro Meydanı’nın tanınması. Daha sonra 60.000 kişi kapasitesi ile dünyadaki en büyük Katolik ibadet yeri ve aynı zamanda hac merkezi olan San Pietro Bazilikası’nın gezilmesi. İsmini burada gömülü olduğuna inanılan ve Hz. İsa’nın havarilerinden biri olan Pietro’dan alan Katedralin kubbesini ünlü ressam Michalengelo’un yaptığı freskler süslüyor. İçinde Hıristiyanlığı temsil eden heykellerin ve İncil’deki öyküleri anlatan fresklerin bulunduğu bazilikanın gezilmesinin ardından aperatif öğle yemeği için restoranımıza hareket.14.30-18.30 arası serbest zaman sonrasında belitilen yerde buluşma Akşam yemeği için restoranımıza hareket ardından otelimize hareket ve dinlenme.


5.Gün: 16 EKİM 2016 PAZAR ROMA / POMPEİ / NAPOLİ

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra eşyalarımız ile birlikte saat 8.00’de ayrılma ardından Pompei’ye hareket. (Rom-Pompei arası 250 km 3 saat) Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış Pompei, 200 yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biridir. Birçok Roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vezüv’ün lavlarının altında kalan insan kalıntılarını gördükten sonra Öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Napoli’ye hareket.Panoromik Napoli turu ve serbest zaman sonrasında 16.30 Havalimanına hareket. Türk Havayollarının TK 1454 tarifeli uçağıyla 19.05‘de İstanbul'a hareket. 22.20 İstanbul varış.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

THY Uçak bileti

4* Otellerde iki kişilik odalarda 4 gece konaklama

Açık büfe sabah kahvaltısı

5 adet Aperatif Öğle yemeği

4 adet Akşam yemeği

Belirtilen Giriş ücretleri (Pompei antik şehri,Napoli Katedrali,Colosseum-palatine tepesi-roma forumu,Vatikan giriş ücretleri, Vedenik’te gondol)

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Programda belirtilen tüm transferler

Rehberlik hizmetleri

Ufuktur Gezi Çantası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

VİZE Masrafı (130 €)

Şahsi harcamalar

Otel ekstraları

Yurt dışı çıkış fonu

Bazı giriş ücretleri ”Sıra çokluğundan”(Pisa Kulesi, Floransa katedrali, Çan kulesi v.b.)

FİYATLANDIRMA & FİYATLANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 1400 €

Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 1650 €

0-2 Yaş Bebek Ücreti : 75 €

3-6 Yaş Çocuk Ücreti : 475 €

7-11 Yaş Çocuk Ücreti : 1250 €

Son Başvuru Tarihi : 19 Eylül 2016

Kontenjan : 35 Kişi

Biletini mille almak isteyenler için uçak bileti olan 350 € toplam fiyattan düşülür.

Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.

Tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir.

3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.

Tüm fiyatlarımızda Kdv dahildir.


ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Ufuktur’un sorumluluğu yoktur.

Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.

Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Uzun karayolu ile yapılan turlarımızda rehberimiz ve tur operatörümüzün uyguladığı kural her gün oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ufuktur’da saklıdır.

Turun iptali durumunda Ufuktur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Ufuktur sorumlu tutulamaz.

Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Ufuktur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

Rehberlerimiz namaz kılanlar için namaz vakitlerine rivayet edip program akışını ona göre dizayn eder.


BU TUR İLE ALAKALI ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

İtalya Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.

Vize başvurusu için acentemizden Vize departmanı Sezai Çakır (05495151005) veya www.hizlivizeal.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlarda geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

İtalya’da Kullanılan para birimi Euro’dur.

Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Euro getirmeniz yeterlidir.


YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Kıyafet:

1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)

2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.

4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü

İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.

Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil

Pasaport

Rezervasyon https://www.ufuktur.com/detay/italya-turu-14872