• Facebook
  • Twitter
  • İnstagram
  • Youtube
  • Google Plus
Gezi Takvimi


AYVANSARAY & BALAT & FENER

AYVANSARAY & BALAT & FENER

20 TEMMUZ 2106 ÇARŞAMBAGezimiz 10.00 da Ayvansaray (Sur dibi sahabileri) durağında buluşma Burada bulunan Hz.Şeybetül Hudri, Hz.Hamidullah El Hudri, Hz Ahmet El Ensari ve Hz. Ka’b (R.A.) kabirlerini ziyaret ile Turumuza başlamış buluyoruz. Turumuza sırasıyla ziyaret edeceğimiz yerler Hz.Cabir Camisi, Rumların Dünyadaki en önemli ayazmalarından birisi kabul edilen, mucizevi Meryem Ana ikonasıyla (Panagia Blaherna) tüm dünyada tanınan Blaherna , Sırp Hraşta..

Boğaz'da İftar

Boğaz'da İftar

Boğaz  Turu:  Avrupa Yakası - Eminönü - Karaköy - Fındıklı - Kabataş - Dolmabahçe - Beşiktaş - Ortaköy - Kuruçeşme - Defterdar - Bebek- Aşiyan - Rumeli Hisarı - Baltalimanı - Emirgân - İstinye - Tarabya - Sarıyer Anadolu Yakası - Beykoz - Paşabahçe - Çubuklu - Kanlıca - Anadolu Hisarı - Küçüksu - Vaniköy - Çengelköy - Beylerbeyi - Kuzguncuk - Üsküdar - Kız Kulesi &n..

EYÜP SULTAN & PIERRE LOTI

EYÜP SULTAN & PIERRE LOTI

18 AĞUSTOS 2106 PERŞEMBE Eyüp Sultan Cami Meydanında saat 09.45’dE Fiskiyeli havuzun önünde buluşma sonrası kulaklıkların dağıtımı ve saat 10.00’da gezimize başlama Öncelikle İstanbul’daki en önemli vakıf eserlerinden Eyüp Sultan Cami, Osmanlı Şeyhülislamı Ebu suud Efendi Sıbyan Mektebi’ni geziyoruz. Sadece Hadis ilmi tahsil edilmek üzere inşa edilen, önemli bir eğitim kurumunun örneklerinden Hoca Saadeddin Efendi Dar’ül Hadisi göreceğimiz yerler arasınd..

GALATA & KARAKÖY & TOPHANE

GALATA & KARAKÖY & TOPHANE

21 AĞUSTOS 2106 PAZAR13.45’de Tophane Kılıç Ali Paşa Camii Avlusunda Buluşma. Kulaklıkların dağıtımı ve gezimize başlama. Kılıç Ali Paşa Hakkında Bilgilendirme ve Camii Tarihçesinin Anlatımı sonrasında sırasıyla Karabaş Hazretleri Türbesi Tophane Semt Sokakları ve Tophane Evleri Tophane Christ Anglikan Kilisesi (Christ Church), Hacı Mimi Camii Mihrişah Sultan Sebili, Surp Krikor Lusaroviç Kilisesi (Dışarıdan) Türk Ortodoks Patrikanesi (Meryem Ana Kilisesi..

İSTANBUL'UN İNCİSİ BOĞAZDA TEKNE TURU

İSTANBUL'UN İNCİSİ BOĞAZDA TEKNE TURU

3 TEMMUZ PAZAR Sabah 18.00’de Kabataş İskelesinde buluşma.(Benzin İstasyonu ile Dolmabahçe cami arasında bulunan parkta ) 18.30 Küçük Prens teknemize binme ve hareket. Rehberimiz Tarihi yarımada ve Kız kulesini anlattıktan sonra kıyıya parelel olarak yavaş bir şekilde seyir sırasıyla Dolmabahçe sarayı -eşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek ve Rumeli Hisarı anlatımından sonra 20.45-21.30 İftar sonrası Emirgan camiinde akşam namazı için yarım saat mola son..

İTALYA TURU

İTALYA TURU

1.Gün:12 EKİM 2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL / VENEDİKAtatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Ufuktur kontuarında saat 05.00’de buluşma. Türk Havayollarının TK 1867 tarifeli uçağı ile saat 06.50’de Venedik'e uçuş, 08.25’de Venedi’ye varış. Havalimanı'nda Ufuktur rehberi tarafından karşılama sonrasında şehir merkezine hareket. Tronketto İskelesi’nden binilecek tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul..

KUDÜS TURU

KUDÜS TURU

1.GÜN:01 ARALIK 2016 PERŞEMBE İST / TELAVİV / HAYFA / AKKA / KUDÜSSabah 05.30’da Sabiha Gökçen havaaalanında Pegasus kontuarında saat buluşma. Pegasus Havayollarının PC 781 tarifeli uçağı ile saat 07.05’de Tel Aviv'e uçuş. 2 Saat 15 Dakikalık uçuş sonrasında 09.10’da Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport işlemeleri ve bavullarımızı alıp otobüsümüze binme Hayfa şehrine hareket (Telaviv-Hayfa arası 90 km 1 saat 45 dakika) Hayfa’da ilk olarak şehrin sembolü B..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 15 (3 Sayfa)